SOSYAL AĞLAR

Sıcacık Bir Komedi: Eyyvah Eyvah!

TV ve Sinema

Sıcacık Bir Komedi: Eyyvah Eyvah!

eyyvah-eyvah-izle-838[1]İlk hafta salonlarda yer bulamayınca tası tarağı toplayıp bu hafta önceden de yer ayırtmak suretiyle sinema salonuna attım kapağı. Eyyvah Eyvah 2’yi izlemek için kapıldığım dayanılmaz bir cazibenin de etkisiyle koltuğumdaki yerimi aldığımda, doğrusunu isterseniz ilkini izlemenin ve müthiş beğenmenin gönül rahatlığı ile ikincisini de büyük bir zevkle izleyeceğime emindim.

Doğrusu son zamanlarda yapılan yöresel anlamda değerlendirildiğinde en başarılı filmlerden biri Eyyvah Eyvah’ın ikincisi. Ata Demirer’in senaryoyu yazıp başrolü oynadığı film övgüleri hakediyor. Samimi, içten, sıcacık bir film. Kazalar, aksilikler, terslikler, şanssızlıklar bu kadar mı birbiri arkasına sıralanır diyor insan? Sözkonusu kişi “Üseyin Badem” olunca iş değişiyor. Komik, sevimli ve bir o kadar da samimi görünüşü ile gönülleri fethetmesini biliyor Ata Demirer. Başrol oyuncusundan figüranına kadar çok başarılı bir yapım konmuş sofraya. Mekanlar, olaylar özenle seçilmiş izlenimini uyandırıyor. Sadece komedi değil, aynı zamanda yer yer duygusal sahnelerin de karşınıza geldiği bir film olmuş.Son zamanlarda bir çuvala doldurulup haral gürele özensizce önümüze dökülen filmler arasından da böylece sıyrılmayı başarıyor. Çıtası yüksek bir film olarak seyirciden de gerekli desteği sanırım ilk haftada elde ettiği 2 milyona yakın gişe ile görmüş bence.

Filmde şüphesiz en beğendiğim ve rolüne en çok yakışan karakter Özge Burak. Güzelliği, masum bakışları ve sürekli gülen gözleriyle filme çok büyük katkısı var. Türk filmlerinde en riskli rollerden biri olan sevilen ve seven kız rolünü o kadar samimi ve içten oynamış ki, gerçekten yaşanıldığı izlenimini bizlere başarıyla yansıtıyor. Ihlamurlar Altında ve Eşref Saati dizilerinden tanıdığımız, yine Eyyvah Eyvah’ın ilk filminde başlarında birkaç kez gördüğümüz Özge Burak’ı, bu filmde konu kendisi üzerine kurulduğu için bol bol görebiliyoruz.

Bunun dışında İspanyol rolüyle bu filmde ekibe dahil olan Teoman Kumbaracıbaşı’nın ise sesi gerçekten muhteşem. Çok fazla öne çıkmasa da bu anlamda dikkat çeken oyunculardan biri olmuş. Zaten dizinin geneline bakıldığında casting son derece başarılı görünüyor. Doğru oyuncularla doğru bir iş çıkarılmış kısaca.

Ayrıca filmin en son Beyaz Show ekibinin de bir sürpriziyle noktalandığını düşünürken, asıl Firuzan’ın “hit olmuş” Fasülye şarkısı gündeme damgasını vuracak bir şarkı olmuş, onu fark ettim. Zaten filmin müzikleri de son derece güzeldi ve özenle seçilmiş ya da hazırlanmışlardı.

Sözü uzatmaya gerek yok aslında. Eğer son zamanların en samimi ve en iyi filmlerinden birini izlemek istiyorsanız, bence Eyyvah Eyvah 2, başta Ata Demirer ve Demet Akbağ  olmak üzere, diğer birbirinden değerli isimlerin de mutlaka izlenmesi gereken performanslarıyla kaçırılmaması gereken bir yapım olmuş.

İnşallah bu filmden elde edilen başarılar ve kazançlarla bunları da geride bırakan daha mükemmel filmler izlemek en büyük dileğimiz.

Okumaya Devam Et
1 Yorum

1 Yorum

  1. aise@hotmail.com'

    aişe

    19 Ocak 2011 / 18:03

    benimde hafta sonu izleme fırsatım oldu çok beğendim. sizde içten yorumlarınızla anlatmışsınız…

Sen de Fikrini Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siraceddin El

1999 yılından bu yana web tasarımcı olarak yurt içinde ve yurt dışında pek çok projede yer aldım. 2002 yılında Sanalkurs.net'i ve 2013 yılında da Etkinlik.com.tr'yi kuran ekibin bir parçası oldum. Girişimci, tasarımcı ve eğitmen olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Daha Fazla...

Öne Çıkanlar

YUKARI